nedeľa 4. decembra 2016

Mesiac knihomoľa 4

November skončil a my sme opäť o krôčik bližšie k Vianociam. Čo sa týka môjho „knižného“ života v mesiaci november, povedala by som, že bol dosť aktívny. Navštívila som jediný knižný veľtrh na Slovensku, nakúpila množstvo úžasných kníh a môj „To be read“ list sa opäť o niečo skrátil.

Aké knihy som si kúpila?
Začiatkom novembra sa v našom hlavnom meste konal knižný veľtrh Bibliotéka. Pred jeho začiatkom som si dala predsavzatie neminúť viac ako 15 eur, no skončilo tak ako všetky moje predsavzatia- nič z neho nebolo. Musíte však uznať, že 25 eur za 5 kníh nie je veľa. Ak  chcete vedieť, aké pocity som mala z tohtoročnej Bibliotéky, stačí kliknúť TU. Pozrime sa teda, aké knihy som si z Bratislavy priniesla.

Allen Zadoff- Chlapec nikto: Je to tínedžer bez identity a minulosti. 
Dokonalý vojak, ktorý v každej situácii koná bez strachu, súcitu či hnevu. Málokto si ho všimne a nikto mu nevenuje pozornosť. Zrazu sa objaví v novej škole, v novom meste, s novým menom a nájde si niekoľkých priateľov. Keď člen rodiny jeho nového kamaráta umrie prirodzenou smrťou, misia je splnená. Odchádza za novým cieľom.
Problém nastane, keď má za úlohu postarať sa o starostu New Yorku. Starosta mu pripomína otca a s jeho dcérou má veľa spoločného. Veľmi hlboko v ňom je totiž schované dieťa, ktorým kedysi bol, tínedžer, snívajúci o normálnych veciach, akými sú domov a rodičia, mladý muž, čo sa chce oslobodiť. 
Túži po týchto veciach natoľko, aby misiu sabotoval?


Erich Maria Remarque- Na západe nič nové: Vojnový román Na západe nič nové, ktorý vyšiel v roku 1929, preslávil autora takpovediac za noc. V priebehu osemnástich mesiacov bol preložený do 25 jazykov a vyšiel v celkovom náklade 3,5 milióna výtlačkov. Jeho filmové spracovanie vyvolalo skutočný škandál: verejnosť bola šokovaná pravdivým, realistickým zobrazením vojny, ktorá zničila celú vtedajšiu mladú generáciu, pretože neodvratne predurčovala osudy – aj osud devätnásťročného Paula Bäumera a jeho šiestich spolužiakov, ktorí nasadzovali svoje životy v nezmyselných bojoch netušiac, že z hrozného vojnového besnenia pre nich už niet návratu.Susin Nielsen- We are all made of molecules: Meet Stewart. He's geeky, gifted and sees things a bit differently to most people. His mum has died and he misses her all the more now he and Dad have moved in with Ashley and her mum. Meet Ashley. She's popular, cool and sees things very differently to her new family. Her dad has come out and moved out - but not far enough. And now she has to live with a freakazoid step-brother. Stewart can't quite fit in at his new school, and Ashley can't quite get used to her totally awkward home, which is now filled with some rather questionable decor. And things are about to get a whole lot more mixed up when these two very different people attract the attention of school hunk Jared.Sofia Vitalle- Seduktor: Po päťsto rokoch sa znova začal ten kolobeh. Znova sa začal lov. Lov, v ktorom môže vyhrať len jeden. Seduktor, Pokušiteľ, Zvodca hriešnikov. Jeho úlohou je poslať sedem nevinných duší do zatratenia. Je rozhodnutý urobiť to za každú cenu. Odmenou preňho má byť dávno stratená sloboda. 
Do cesty mu však vstúpi neznámy cudzinec, ktorý so sebou prinesie pochybnosti. Otázky, na ktoré nikdy nedostal odpovede, sa okolo neho začnú vznášať ako búrkové mračná. Zatúži po pravde. Pravda však prináša nevídané odhalenie. Zlomí ho to poznanie – alebo posilní? Dokáže odolať pokušeniu?


David Wellington- 99 rakví: Laura Caxtonová se zapřísáhla, že už s nimi nikdy nechce mít nic společného. Ta hrůza, kterou upíři způsobili, je stále ještě příliš živá, rány příliš čerstvé. Ale když za ní přichází Jameson Arkeley, zlomený a sešlý téměř k nepoznání, a předloží jí neuvěřitelně děsivý objev, svého rozhodnutí se vzdává. Arkeley odvádí Caxtonovou do hrobky v Gettysburgu. Ta byla nedávno odkryta místním profesorem archeologie. Toto město sehrálo legendární roli v nejhorší bitvě Občanské války, a hřbitovy tu nejsou ničím zvláštním. Jenomže tenhle je hrozivě odlišný. Je zde uloženo 100 rakví – 99 z nich obývají upíři, kteří však naštěstí postrádají svá srdce. Jenomže jedna z těch rakví je prázdná a rozbitá na kusy. Kdo je tím chybějícím upírem? Má snad přístup k 99 srdcím, která by – budou-li vrácena zpět do těl – mohla oživit celou krvežíznivou armádu? Jak je možné, že tu tihle upíři skončili, a nebyli doposud nikým objeveni a vyrušeni celých 150 let? Odpověď je ukryta v dokumentech z Občanské války, a ty obsahují zlověstná tajemství, týkající se znovu objevených rakví – tajemství, která má odhalit Laura Caxtonová tím, že je vržena do hrůzné mise, v které číhá smrt. V ní má zachránit celé město před zničující invazí nemrtvých…

Aké knihy som  prečítala?
  • Začiatkom novembra sa mi do rúk dostala kniha Pensylvánský upír od spisovateľa Davida Wellingtona. Bola som zvedavá, ako sa autor popasuje s upírskou tématikou a poviem vám, toto som nečakala. Federálni agenti, ktorí vyšetrujú prípady s upírmi. Títo upíri však nie sú takí, akých ich poznáme. Tentoraz sú to krvilačné beštie, ktoré v sebe nemajú štipku súcitu. Príbeh bol naozaj originálny a skvelo napísaný. Môžem jedine odporučiť.

  • Ďalšou prečítanou knihou je 99 rakví, tiež od Davida Wellingtona. Pretože prečo si neprečítať druhý diel hneď po dočítaní toho prvého, že? Musím však povedať, že pokračovanie ma trošku sklamalo. Oproti prvému dielu tu bolo veľmi málo akcie a napätia. Navyše sa hlavná hrdinka agentka Caxtonová celý čas ľutovala, mala výčitky svedomia atď. Prekvapením pre mňa bolo aj to, že sa v príbehu zabijak upírov Arkaley len tak mihol. V podstate sa objavil až niekde na konci.

  • Treťou prečítanou knihou je Chlapec nikto. Túto knihu som si chcela kúpiť už na minuloročnej Bibliotéke, ale nakoniec som ju nekúpila.To som samozrejme neskôr ľutovala, takže som si ju zadovážila tento rok. Lepšie som urobiť nemohla. Príbeh bol pútavý, autor naozaj popustil uzdu svojej fantázie. Doslova som sa vyžívala v akčných a bojových scénach. Knihu som prečítala za 3 dni, ale to len preto, lebo som si chcela príbeh čo najviac užiť. Inak by som ju prelúskala behom jedného dňa.

  • Ku koncu mesiaca som rozčítala knihu s názvom Seduktor od dvojice slovenských spisovateliek. Na začiatku som bola dosť skeptická, keďže so slovenskými autormi nemám najlepšie skúsenosti. Nakoniec som si povedala, že dám knihe šancu. Momentálne mi chýba asi 70 strán do konca. Príbeh sa mi celkom páči, aj keď mi príde ako menšie psycho. :D Uvidíme, ako sa to celé skončí a či siahnem aj po pokračovaní.


Aké knihy som  dostala?
Pokračujem v tradícii, preto sa v tejto časti opäť nachádza číslo 0. Ale počkajte si do Vianoc. :D

Knižné zhrnutie za mesiac november máme teda úspešne za sebou. S počtom prečítaných kníh som celkom spokojná, keďže v škole nám ledva dovolia dýchať a ja mám len minimum voľného času. Pretože prečo nenatrepať na každý deň štyri písomky a skúšania... Čo už. Ostáva mi dúfať, že december bude o niečo lepší. A čo vy? Koľko kníh ste v novembri prečítali a čo ste si kúpili? 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára